ČLÁNKY ZA ROK 2022


Zimní soustředění 2022

22.-23.1. a 29.-30.1.2022, Praha

Během vánočních svátků si každý nejspíše dopřál malou pauzu a nyní se s novým elánem vrhneme na pravidelný trénink a společná soustředění. A tou letošním první akcí v roce je Zimní soustředění 2022, které proběhlo poslední 2 víkendy v lednu, tzn. 22. – 23. a 29. – 30. ledna 2022 v Praze.

Organizačně měl akci pod palcem Adam Knajbl, III. Dan a na vše ještě dohlížel Miloslav Motl, IV. Dan. Z našeho oddílu se ho zúčastnili: Zdeněk Bombera (3. kyu), Marek Blaha (7. kyu), Nikol Nádeníčková (9. kyu)

První víkend v sobotu proběhly učební programy A a 8. V programu A jsme se zaměřili ve cvicích na biče, plyometrii, rychlost… Je to nutná příprava pro program 10, který se pak už cvičil se všemi těmito aspekty. Pro oranžové byl připraven program 8, kde už to takto trénovalo😊. Hodně se na soustředění tlačilo na reálné fungování technik v praxi, proto si účastníci přivezli již na první víkend všechny chrániče, většina cviků probíhala ve dvojicích. Vysoké pásy měly po celou dobu obdobný, ale upravený obsah právě pro ně. A také se dočkali průřezu z nejvyšších učebních programů.

První víkend v neděli proběhly učební programy 10 a 7. V UP10 se trénovalo s nasazením, biči, plyometrií v rozumné rychlosti a na kontakt, kde to bylo možné. V UP7 to bylo obdobné, jen s náročnějšími technikami. Důraz byl kladen v prvé řadě na správnost techniky (ideální technika), pak na rychlost a ostatní aspekty. Každému účastníkovi muselo na tomto víkendu fungovat vše co je v UP, aby mohli získat vyšší pás.

Druhý víkend v sobotu: proběhly kompletní/nezkrácené učební programy 9 a V. Rovněž byly ve znamení technické správnosti a reálné použitelnosti. také to již byla částečná příprava na soutěže.

Sobotní večer byl vyhrazen pro Dan promoci, na níž byl promován na I. Dan Václav Doubravský z Vysokého Mýta. Moc blahopřejeme a jsme rádi, že jej můžeme uvítat mezi černé pásy.

Neděle druhého víkendu pak byla ve znamení testovní praxe (turnaje). Od forem přes sportovní boje až po sparing. Mistři a zkušení bojovníci více intervenovali během bojů, aby účastníkům předali co nejvíce cenných rad a tipů.

Členům zábřežského oddílu se v turnaji dařilo dobře. A tady jsou naše výsledky:

Formy:
 • Nikol Nádeníčková - 4. místo F1°
 • Zdeněk Bombera - 1. místo S4°

Boje:
 • Marek Blaha - 1. místo MO

Někteří členové oddílu si odvezli také vyšší technické stupně: Nikol Nádeníčková 8. kyu a Marek Blaha 6. kyu. Oběma moc gratulujeme.

2201ZS_01.jpg

zdroj:
EMESKAI

autor: Miroslav Zezulka, VI. Dan (Krmelín)

zpět nahoru


Jarní soustředění 2022

19.-20.1. a 26.-27.3.2022, Zábřeh

O dvou dubnových víkendech proběhlo v Zábřeze jarní soustředění Moderního sportovního karate. Zázemí pro akci poskytla místní sokolovna. Pod vedením mistra Miroslava Zezulky, VI. Dan a ostatních místrů, se karatisté učili zdokonalovat se v karate technikách. Své nově nabyté zkušenosti si pak mohli vyzkoušet na turnaji, který byl na zavěr celého soustředění. V něm zábřežští karatisté měli několik skvělých úspěchů.

Tady jsou celkové výsledky:

Formy:
 • Alena Bajerová, III. Dan - 1. místo S°6
 • Zdeněk Bombera (3. kyu) - 4. místo S4°

Boje:
 • Alena Bajerová, III. Dan - 1. místo FA
 • Marek Blaha (6. kyu) - 3. místo MA
 • Zdeněk Bombera (3. kyu) - 4. místo MA

2203JS_01.jpg
Z leva: Marek Blaha, Alena Bajerová, Zdeněk Bombera
2203JS_02.jpg 2203JS_03.jpg

autor: Alena Bajerová, III. Dan
zpět nahoru


Den bojových her 2022

9.4.2022, Zábřeh

Letos v Zábřehu na Moravě proběhl po roční pauze již 7. ročník speciálního semináře Den bojových her pro naše nejmladší členy ze sportovní přípravky trénující školu moderního sportovního karate EMESKAI. Přesněji v sobotu 9. dubna 2022. Přijelo 35 účastníků, z toho dvacítka dětí.

Akci vedl Miroslav Zezulka, VI. Dan za pomoci Miloslava Motla, IV. Dan. Celou akci měla organizačně na starosti Alena Bajerová, III. Dan. Z hlediska EMESKAI byl obsah letos zaměřen na ověření metodiky přípravných cviků sestavených dle sportovní teorie pro trénink dětí. Cvičení bylo pochopitelně prokládáno hrami i vysvětlováním. Tím, že jsme letos chtěli metodicky dotáhnout tréninkový program pro přípravku, měli jsme dost technických prvků, příště to uděláme zase více hravěji 😊. Hlavním cílem bylo jako v každém ročníku užít si sportovní den se svými dětmi. Přesně tak, rodiče si mohli zacvičit s námi bez jakékoliv přípravy. Cviky byly jednoduché, pro menší děti, takže je zvládl každý. A je velmi potěšující, že rodičů tentokráte s námi cvičilo mnohem více než loni. To nás velice těší, protože tito rodiče udělali něco skvělého nejen pro sebe a pro své děti, ale především pro vztah mezi sebou a dětmi. Vždyť ruku na srdce – kolik rodičů má v dnešní uspěchané době čas si se svými dětmi jen tak užít nějaký čas (bez učení, bez povinností, bez tlaku na výsledek), „zablbnout si s nimi“? A to tohle se na této akci výborně povedlo. Jsme za to moc rádi.

A tak menší děti ze sportovních přípravek EMESKAI mohly vyrazit „za dobrodružstvím“. Ať již při cestování vlakem nebo i auty a hlavně na akci samotné. Děti se seznámily s novými kamarády, zasoutěžily si mezi sebou, vyřádily se u her, získaly nové zkušenosti… a užily si pohodový aktivní den.

Na konci akce děti, které již byly v programu sportovní přípravky, získaly barevné proužky. A všichni pak „sladké“ medaile na krk a to nejen děti, ale také aktivní rodiče a prarodiče.Děkujeme všem, kteří se jakkoli podíleli na organizaci i průběhu celé akce, protože bez nich by to pochopitelně nebylo tak skvělé. Těšíme se zase příští rok.

autor: Alena Bajerová, III. Dan

1903BH_01.jpg
2204BH_02.jpg 2204BH_03.jpg 2204BH_04.jpg
2204BH_05.jpg 2204BH_06.jpg 2204BH_07.jpg
2204BH_08.jpg 2204BH_09.jpg 2204BH_10.jpg

zpět nahoru


Úvodní soustředění 2022 - jaro

28.-29.5.2022, Zábřeh

O posledním květnovém víkendu proběhl v Zábřeze úvodní seminář pro nové členy trénujících podle systému EMESKAI. Zázemí pro akci poskytla Základní škola a Dům dětí a mládeže Krasohled Zábřeh. Pod vedením mistrů se noví členové učili první ze základních technik, pády a kotouly, krty a starší karatisté se zdokonalovali ve vyšších karate technikách. Na závěr celého semináře se noví členové odvezli vyšší technické stupně a to:

 • 11. stupeň (druhý bílý pás) - Kristián Hajduk
 • 10. stupeň (první žlutý pás) - Dorián Jurka, Marie Horčicová, Honza Thran, Kateřina Ivanovičová, Matyáš Krmela, Antonín Sutorý
 • 9. stupeň (druhý žlutý pás) - Antonín Sutorý
2205US_01.jpg
Z leva horní řada: Alena Bajerová, Nikol Nádeníčková, Antonín Sutorý, Dorián Jurka, Kristián Hajduk, Matyáš Krmela, Marie Horčicová, Ladislav Daříček
Z leva dolní řada: Antonín Sutorý, Kateřina Ivanovičová, Honza Thran

autor: Alena Bajerová, III. Dan

zpět nahoru