zpět

ČLÁNKY ZA ROK 2003


Moravia Cup 2003

6. - 7. 12. 2003 Brno

Tento poslední turnaj v roce se letos konal v Brně v tělocvičně na Purkyňových kolejích. Bohužel nebyl otevřený pro nováčky, kteří před tím absolvovali Úvodní školu. Mohli se ho zúčastnít pouze ti, kteří měli 9. a vyšší kyu a zároveň měli zaplacenu alespoň jednu pernametku. Ale i přes tato omezení zde byl velký počet závodníků. Jako tradičně se soutěžilo ve formách a bojích (popř. sparingu).

Turnaj začínal v sobotu dopoledne. Nejprve se cvičily formy. Začínalo se od těch nejvyšších a pokračovalo se až k těm nejnižším. Po formách následovali boje. Všechny kategorie bojovali jako o život a šlo jim to velmi dobře. Samozřejmě se to neobešlo bez drobných zranění, ale žádná vážná zranění nebyla. Podle mého názoru se tento turnaj velice vydařil.

Na konci kromě vyhlašování výtézů jednotlivých kategorií se vyhlašoval také Top ten (tzn. deset nejlepších bojovníků za celý rok v jednotlivých kategoriích). Zde se umístili opravdu jen ti, co si to zasloužili.

Na závěr musím říct, že ani náš oddíl neodjel s prázdnou. Při pouhých dvou zástupcích jsme i my obsadili výborná místa. Posuďtě sami:

Forma Quarta 3. místo Rostislav Buříval (3. kyu)
Forma Tertia 2. místo Alena Bajerová (5. kyu)

A na závěr nějaké foto:

Moravia Cup 2003

zpět nahoru

© 2009-2014 • Alena Bajerová• Všechna práva vyhrazena