zpět

ČLÁNKY ZA ROK 2006


DALŠÍ ČLÁNKY


Zimní škola 2006

Brno 14. - 15. 1., 22. – 23. 1., Vysoké Mýto 28. – 29.1.

Tak jako každým rokem i letos se v jihomoravské metropoli, Brně, uskutečnil první MSKA seminář v roce zimní škola. Sjeli se sem všechny oddíly z celé republiky, aby se naučili nové věci, jiné si osvěžili v paměti a také aby si všechny tyto zkušenosti ověřili také v praxi v rámci turnaje. Seminář probíhal pod vedením mistra Miroslava Zezulky, IV. Dan.

Seminář probíhal tři víkendy následující po sobě. První víkend byl věnován nácviku základních kombinací a byl určen především pro ty nejmladší generace, pro žluté pasy. Jelikož ale byli k dispozici dvě haly, starší si tyto základní kombinace zkoušeli v různých modifikacích a ne každému šlo vše hladce :-).

Druhý víkend byl ve znamení bojů a soupeření. Konal se turnaj. V sobotu se začalo cvičením forem. V této první části turnaje náš oddíl získal v tvrdé konkurenci hned medailových pozic a tím i první bodíky do celoročního hodnocení. A kdo nám tyto bodíky nasbíral?

Formu Quartu s přehledem vyhrál Jiří Krutta (4. kyu). V téže formě se Alena Bajerová (3. kyu) umístila na 3. příčce. A další forma, ve které oddíl zabodoval, byla jedna z nejtěžších forem - Quinta. Zde Rostislav Buříval (2. kyu) obsadil 4. místo.

Ale tím naše úspěchy neskončili :-). Nedělní ráno bylo již ve znamení bojů. Bojovníci byli tvrdí a nikomu nic nedarovali. Jako první do bojů nastoupil Rostislav Buříval. Ve své kategorii MA (muži absolutní) vybojoval 3. místo a získal tak další cenné bodíky pro náš oddíl. Další komu se dařilo v bojích byl Jiří Krutta. Tomu těsně uniklo vítězství a nakonec v kategorii MB (muži modří) obsadil stříbrnou pozici. A aby toho ještě nebylo málo, další bodíky připsala oddílu i zástupkyně něžného ženského pohlaví Alena Bajerová. V kategorii FA (ženy absolutní) nedala soupeřkám žádnou šanci a tuto kategorii s výraznou převahou vyhrála.

Ve sparingu (příprava pro sportovní boj) jsme také měli své zástupce Lenku Holoušovou (10. kyu), Davida Holouše (10. kyu) a Ladislava Daříčka (9. kyu). Bohužel vlivem vyšší moci se jim nepodařilo zdolat své soupeře a tudíž ani dosáhnout na bodovaná místa.

A poslední víkend byl důležitý hlavně pro starší generaci. Byl věnován už mnohem náročnějším technikám a jejich modifikacím.

Na seminářích se toho člověk hodně naučí. Podle toho jak je šikovný a jak se rychle učí se pozná, zda může dostat vyšší pás. U nás máme taky hodně šikovných žáků. Jedním z nich je Lenka Holoušová, která si za svou píli odvezla ze semináře vyšší technický stupeň a to 9. kyu.

A tady je stručný přehled našich výsledků:

Formy:

Quinta Rostislav Buříval (2. kyu) 4. místo
Quarta Jiří Krutta (4. kyu) 1. místo
Alena Bajerová (3. kyu) 3. místo

Boje:

MA Rostislav Buříval (2. kyu) 3. místo
FA Alena Bajerová (3. kyu) 1. místo
MB Jiří Krutta (4. kyu) 2. místo

GRATULUJEM :-)

zpět nahoru


Jarní škola 2006

Brno 11. - 12. 3., 18. – 19. 3., Vysoké Mýto 25. – 26.3.2006

A máme tu jaro :-) a s ním i další seminář karate MSKA. Tentokrát se konal opět v Brně a poslední víkend ve Vysokém Mýtě. Do těchto měst zavítali karatisté z celé České republiky, aby se naučili nové věci, jiné si zopakovali a další se naučili. Nad vším děním bedlivě dohlížel mistr Miroslav Zezulka, IV. Dan.

Seminář se konal 3 víkendy následující po sobě. První víkend byl věnován většinou opakování programu pro žluté pasy. Vyšší pasy se o tomto víkendu věnovaly tréninku rychlosti a postřehu. Ne každý ale toto tempo vydržel :-)

Druhý víkend se pořádala nejdůležitější část celého semináře - turnaj. Zde si mohli všichni zúčastnění vyzkoušet teorii v praxi. Jako již tradičně se začínalo formami. Ty se cvičili již v sobotu odpoledne. Nejdříve byly formy vysokých pasů a postupně se následovaly formy nižší.

V této části turnaje jsme měli první úspěchy. Formu Quartu vyhrála Alena Bajerová (3. kyu) a v téže formě se Jiří Krutta (4. kyu) umístil na 4. místě.

V něděli následovali boje. Začínalo se sportovním bojem, kde jsme také získali pár bodíků do Top tenu. První body nám získala Alena Bajerová, která obsadila 3. místo v kategorii FA (ženy absolutní).

Po sportovním boji následoval Sparing. Zde nám další bodíky vybojovala Lenka Holoušová (9. kyu), která se v kategorii F-16 (ženy pod 16 let), umístila na bronzové příčce.

O třetím víkendu se již zase cvičil tradiční program. Byl věnován všem základním technikám, které se lze naučit.

A aby úspěchů nebylo málo, mistr na tomto posledním víkendu uděloval zkoušky. Z našeho oddílu se úspěšně podařilo složit zkoušku Ladislavu Daříčkovi, který obdržel 8. kyu (1. oranžový pás).

A tady stručný přehled našich bojových výsledků:

Forma:

Quarta Alena Bajerová (3. kyu) 1. místo
Jiří Krutta (4. kyu) 4. místo

Boje:

FA Alena Bajerová (3. kyu) 3. místo
F-16 Lenka Holoušová (9. kyu) 3. místo

zpět nahoru


Easter seminář 2006

16. – 22. 4. 2006 Berlín

Do hlavního města Německa, Berlína, se v týdnu 16. – 22. dubna 2006 přesunul mezinárodní seminář karate MSKA určený pro vysoké pasy (od 6. kyu výše). Cvičil se zde obsah z učebních programů pro 6. – 2. kyu, který byl tentokrát zaměřen na nácvik podmetů. Celý seminář vedl a učil mistr Prof. Dr. Rudolf Jakhel, VIII. Dan. Z naší republiky nás jelo celkem 11 a přímo ze Zábřehu jsme byli dva. Krom českých zástupců přijeli i závodníci z Německa a Slovinska.

Po náročném týdnu plném cvičení následoval turnaj ve formách a bojích. Zde čeští karatisté zaznamenali četné úspěchy. Ze zábřežského oddílu si 4. místo ve formě Quartě odnesla Alena Bajerová (3. kyu) a hned o příčku za ní skončil v téže formě Jiří Krutta (4. kyu). Celkově jako výprava z České republiky jsme skončili velmi dobře, protože jsme měli několik medailových míst.

A tady ještě malá rekapitulace našich úspěchů:

Formy:

Quarta Alena Bajerová (3. kyu) 4. místo
Jiří Krutta (4. kyu) 5. místo


Celé výpravě moc děkujeme za výbornou reprezentaci :-)

zpět nahoru


Úvodní škola 2006

20. – 21. 5. 2006 Chotěboř

V Chotěboři se o víkendu 21. a 22. května konal úvodní seminář pro všechny nové členy MSKA karate – Úvodní škola. Sjeli se sem všichni nováčci z cele České republiky, aby se pod vedením mistra Miroslava Zezulky, IV. Dan a jeho asistentů, naučili veškerým potřebným základům bojového umění. Na základě toho, jak zvládli pojmout tak velké množství důležitých informací, jim byli uděleny vyšší technické stupně. Svou šanci získat vyšší pás z našeho oddílu využili Radek Hanák a Luděk Roubal, kteří obdrželi 11. kyu, a Dominik Zvelebil a Tomáš Majstryszin získali 10. kyu. Svým výkonem tak navázali na úspěšnou tradici zábřežského oddílu. Oporou při náročném dvoudenním tréninku jim byli starší členové oddílu a zároveň jejich trenéři Alena Bajerová (3. kyu) a Jiří Krutta (4. kyu).

Všem gratulujeme k úspěchu a tady na závěr pár foteček :-)

Nasi_novacci Nasi_vyprava
Tady jsou naši kluci (zleva: Luděk Roubal, Dominik Zvelebil, Tomáš Majstryszin a Radek Hanák) A tady je celá naše výprava (horní řada zleva: Alena Bajerová, Jiří Krutta a Radek Hanák; spodní řada zleva: Luděk Roubal, Dominik Zvelebil a Tomáš Majstryszin)

zpět nahoru


Letní škola 2006

1. - 8. 7. 2006 Letovice

Rok s rokem se sešel a je tu léto a s ním i mezinárodní Letní škola karate MSKA. Jako tradičně se konala začátkem července v Letovicích u Brna. Přijeli si sem zacvičit a bojové schopnosti prověřit bojovníci z celé republiky a také zde byli bojovníci ze zahraničí. Celý seminář vedl mistr prof. Dr. Rudolf Jakhel, VIII. Dan, který je zároveň zakladatelem MSKA. Kromě něj zde byli i další mistři – Pavel Stránký II. Dan, Ivana Nevludová I. Dan a nesměl chybět ani náš koordinátor mistr Miroslav Zezulka, IV. Dan.

Celý týden se cvičili bojové techniky, které si všichni zúčastnění mohli vyzkoušet na závěrečném turnaji. Tentokrát byl ale turnaj rozdělen do dvou částí. První část turnaje proběhla již ve středu, kdy soutěžily nízké pasy (žluté a oranžové). Druhá část se konala v sobotu, kdy svůj um ukázaly vysoké pasy (zelení a výše). První se vždy cvičily formy, ve kterých měl náš oddíl velký úspěch. Formu Quartu vyhrála Alena Bajerová a v téže formě Jiří Krutta obsadil 4. místo. Ve formě Sekundě Pavel Janouch vybojoval 6. místo a ve formě Primě se Lenka Holoušová umístila na bronzové příčce. Po formách pak následovali boje, ve kterých se našemu oddílu dařilo také dobře. Lenka Holoušová vyhrála kategorii FY.

Aby toho nebylo málo, na závěr celého semináře mistr prof. Dr. Rudolf Jakhel, VIII. Dan, rozdával vyšší technické stupně. Alena Bajerová obdržela 2. kyu, Jiří Krutta 3. kyu a Lenka Holoušová 8. kyu.

A tady ještě jednou přehled našich bojových úspěchů:

Formy:

Quarta Alena Bajerová (3. kyu) 1. místo
Jiří Krutta (4. kyu) 4. místo
Secunda Pavel Janouch (7. kyu) 6. místo
Prima Lenka Holoušová (9. kyu) 3. místo

Boje:

FY Lenka Holoušová (9. kyu) 1. místo


zpět nahoru


Seminář Adrie 2006 – ostrov Mali Lošinj (Chorvatsko)

22. 9. – 30. 9. 2006

V závěru měsíce září se do chorvatského přímořského městečka Mali Lošinj sjeli karatisté z Evropy, aby se zúčastnili mezinárodního semináře. Nechyběla zde ani početná výprava z České republiky.

Pod vedením Prof. Dr. Rudolfa Jakhela, IX. Dan, se všichni účastníci celý týden učili novým bojovým technikám a připravovali se tak na závěrečný turnaj. Každý den probíhaly tři tréninky. Ranní trénink začínal během a pokračoval na venkovním hřišti. Byl zaměřen na koordinaci a kondici. Dopolední trénink se karatisté učili zacházet se zbraněmi. A poslední odpolední trénink byl zaměřen na nácvik bojových situací a speciálních technik pro sportovní boj.

Kromě těchto tréninků byl ještě jeden speciální trénink zaměřen na přerážení kamenů.

Významným hostem na tomto semináři byl mistr Evropy v karate pro rok 2005, Fehmi Mahalla, III. Dan, který se zde připravoval na nadcházející mistrovství světa. Kromě vlastního tréninku věnoval také čas ostatním karatistům, aby je naučil některé ze svých bojových speciálek.

V závěru semináře se konaly dva turnaje. Prvním byl interní turnaj, který byl určen pouze účastníkům semináře. V tomto turnaji se české výpravě dařilo výborně. Obsadila téměř všechna medajlová místa. Ze zábřežského oddílu Alena Bajerová vyhrála formu Set a Jiří Krutta se ve formě Quartě umístil na stříbrné příčce.

Podobný úspěch zaznamenala česká výprava také ve druhém externím turnaji, Adria Cupu. Zúčastnili se ho týmy z České republiky, Německa, Slovinska, Itálie a Chorvatska. Z naší republiky závodily dva týmy a celkově vybojovaly 2. a 3. místo.

Třešničkou na dortu celého semináře byly promoce mistrů. Ty se konají jednou za dva roky, kde hrstka nejlepších hnědých pasů dostane mistrovský stupeň. Od nás z republiky bylo letos 6 hnědých pasů, kteří obdržely mistrovský pás. Jmenovitě to byli: Tomáš Boček, Lucie Paulišová, Ladislav Němeček, Miloslav Motl, Martin Šmegr a David Svoboda. Mistr Pavel Sokol pak obdržel II. Dan.

Celá naše výprava

zpět nahoru


Podzimní škola 2006

14. – 15. 10., 21. – 22. 10. Šumperk, 28. – 29. 10. 2006 Vysoké Mýto

Letošní Podzimní škola se konala na dvou místech. První dva víkendy se pořádaly v Šumperku a poslední víkend byl ve Vysokém Mýtě. Vedoucím tohoto semináře byl již tradičně mistr Miroslav Zezulka IV. Dan. Společně s ostatními mistry předávali své znalosti svým žákům, kteří se tohoto semináře zúčastnili. Z dalších mistrů zde byli přítomni Pavel Sokol (II. Dan), Petr Marhold (I. Dan), Martin Šmegr (I. Dan), Ivana Nevludová (I. Dan), Lucie Paulišová (I. Dan), David Svoboda (I. Dan), Miloslav Motl (I. Dan).

První víkend se cvičil jako již tradičně program A a 10, který byl věnován základním technikám určených především pro žluté pasy. Vysoké pasy (od zelených výše) měli speciální program zaměřený především na to jak správně učit, vést oddíl, jak správně komunikovat a také na relaxaci v boji.

Druhý víkend se cvičil program 9, který byl taktéž určen především pro žluté pasy. Hlavní částí ale tohoto víkendu byl turnaj skládající se ze dvou částí: formy a boje (resp. Sparing). Zde jsme vybojovali mnoho skvělých míst.

Poslední víkend byl určen oranžovým pasům. Mohli zde získat až 6. kyu. Z našeho oddílu na tomto semináři získali vyšší technické stupně: Dominik Zvelebil 9. kyu, Ladislav Daříček 7. kyu a Pavel Janouch 6. kyu.

A zde jsou naše úspěchy:

Formy:

Prima Tomáš Majstryszin (10. kyu) 8. místo
Dominik Zvelebil (10. kyu) 10. místo
Luděk Roubal (11. kyu) 19. místo ve své skupině
Sekunda Pavel Janouch (7. kyu) 7. místo
Ladislav Daříček (8. kyu) 8. místo
Lenka Holoušová (8. kyu) 11. místo
Quarta Jiří Krutta (3. kyu) 2. místo
Quinta Rostislav Buříval (2. kyu) 5. místo
Alena Bajerová (2. kyu) 6. místo
Set Alena Bajerová (2. kyu) 1. místo
Rostislav Buříval (2. kyu) 7. místo

Boje:

FO Lenka Holoušová (8. kyu) 4. místo

Podzimka_06

zpět nahoru


a name="Uvodni_skola-2_2006">

Úvodní škola 2006

11. - 12. 11. 2006 Brno

V Brně se o víkendu 11. – 12. listopadu konal úvodní seminář pro všechny nové členy MSKA karate – tzv. Úvodní škola. Sjeli se sem všichni nováčci z cele České republiky, aby se pod vedením mistra Miroslava Zezulky, IV. Dan a jeho asistentů, naučili veškerým potřebným základům bojového umění. Naučili se nejen první údery a kopy, ale také co je to karate, jak vzniklo a také co je jeho smyslem. Na základě toho, jak zvládli pojmout tak velké množství důležitých informací, jim byli uděleny vyšší technické stupně.

Z našeho oddílu se na tohoto semináře účastnila výprava s rekordním počtem členů. Čítala celkem 22 osob z toho bylo 19 nových členů. Všem se podařilo získat nové technické stupně a zároveň oprávnění, účastnit se ostatních seminářů karate.

Druhý bílý pás (nebo-li 11. kyu) získali: Martina Benková, David Doležel, Eva Havlíčková, Ondřej Hojgr, David Holinka, Roman Hybl, Jan Chládek, Martin Chládek, David Kochwasser, Martin Kochwasser, Lukáš Nosálek, Martin Rašner, Lukáš Schnabl, Adéla Šemrová.

První žlutý pás (nebo-li 10. kyu) obdrželi: Martin Do Quoc, Jaroslav Fričer, Michaela Hanušová, Gabriela Horčicová, Luděk Roubal, Kateřina Urbánková.

Svým výkonem tak navázali na úspěšnou tradici zábřežského oddílu. Oporou při náročném dvoudenním tréninku jim byli starší členové oddílu a zároveň jejich trenéři Alena Bajerová (2. kyu), Pavel Janouch (6. kyu) a Ladislav Daříček (7. kyu).

zpět nahoru


Mistrovství ČR MSKA 2006

Chotěboř (2. – 3. 12. 2006)


První víkend v prosinci se v Chotěboři konal první ročník Mistrovství ČR MSKA.

Soutěžilo se v mnoha kategoriích. Jako tradičně to byly formy (prima – quinta) a dále sparing pro žluté a oranžové pasy a sportovní boj pro zelené a vyšší pasy. Formy a sparingové boje se odbojovaly už v sobotu a sportovní boje se konaly až v neděli.

Soutěžilo se nejen o krásné diplomy, ale od zeleného pasu výše se jak ve formách tak v bojích udělovaly za první tři místa nádherné poháry.

Formy se z našeho oddílu nejlépe podařilo zacvičit Jiřímu Kruttovi, který ve formě Quartě obsadil stříbrné místo. Alena Bajerová ve formě Quintě skončila na 7. místě. Ve formě Sekundě se dařilo Ladislavovi Daříčkovi, který se umístil na 8. místě, a Lence Holoušové, která vybojovala 13.místo.

V bojích se dařilo Aleně Bajerové, která v kategorii FA (ženy absolutní) vybojovala stříbrnou příčku.

Nedílnou součástí Moravia Cupu bylo také vyhlášení nejlepších bojovníků za celý rok, tzv. Top Ten. Ani v tomto naši bojovníci nezklamali. Alena Bajerová si odnesla celkové 3. místo za formy, 9. místo za boje a v absolutním pořadí se umístila na 6. místě. Jiří Krutta ve formách obsadil 6. místo a v absolutním pořadí skončil na 9. místě. V celkovém hodnocení skončil na 3. místě. Oddíl Zábřeh se díky svým úspěchům umístil v celkovém pořadí na 6. místě.

A tady ještě jednou naše úspěchy:

Formy:

Quinta Alena Bajerová (2. kyu) 7. místo
Quarta iří Krutta (3. kyu) 2. místo
Sekunda Ladislav Daříček (7. kyu) 8. místo
Lenka Holoušová (8. kyu) 13. místo

Boje:

FA Alena Bajerová (2. kyu) 2. místo

A tady ještě pár foteček:

MCR_MSKA_06 MCR_MSKA_06
To jsme my: Alča a Jirka s poháry a diplomy :-) A toto jsme my děvčata (ale ne všechny – jenom hnědáci a mistryňkyJ) z leva: Lucka Paulišová, Alča Bajerová, Monča Zezulková a Peťa Hromádková

zpět nahoru


© 2009-2014 • Alena Bajerová• Všechna práva vyhrazena