zpět

ČLÁNKY ZA ROK 2007


DALŠÍ ČLÁNKY


Zimní škola 2007

Brno 13. - 14. 1., 21. – 22. 1., Vysoké Mýto 27. – 28.1.2007

Již tradičně v moravské metropoli Brně zahájili karatisté MSKA svůj nový rok v podobě prvního semináře – Zimní školy. Konal se na ZŠ Novoměstská, kde pod vedením mistra Miroslava Zezulky, IV. Dan, cvičilo bezmála 120 karatistů.

Seminář probíhal tři po sobě následující víkendy. První víkend byl věnován nácviku základních kombinací a byl určen především pro ty nejmladší generace, pro žluté pasy. Jelikož ale byli k dispozici dvě haly, starší si tyto základní kombinace zkoušeli v různých modifikacích. Avšak ne každému šlo vše hladce :-).

Druhý víkend byl ve znamení bojů a soupeření. Konal se totiž turnaj. V sobotu se začalo cvičením forem. V této první části turnaje náš oddíl získal v tvrdé konkurenci hned medailových pozic a tím i první bodíky do celoročního hodnocení. A kdo nám tyto bodíky nasbíral?

Hned dvě první zlaté příčky obsadila Alena Bajerová (2. kyu), která vyhrála jednak svoji formu Quintu, ale také formu Set, která se skládá ze všech forem (od Primy až po Quintu). Jiří Krutta (3. kyu) obsadil 2. místo ve formě Quartě. Dalšímu, komu se forma povedla, byl Ladislav Daříček (7. kyu), kterému těsně utekla medajlová a zároveň bodovaná příčka, a skončil tak ve formě Sekundě na 6. místě. V téže formě se dařilo také Lence Holoušové (8. kyu), která ale nakonec skončila na 12. místě. A i našim nejmladším se vedlo dobře. Ve formě Primě se Dominik Zvelebil umístil na 4. místě ve skupině 9. kyu a Roman Hýbl na 5.místě v téže formě ve skupině 11. kyu.

Ale tím naše úspěchy neskončili :-). Nedělní ráno bylo již ve znamení bojů. Nejlépe se vedlo Lence Holoušové, která obsadila 2. pozici v kategorii FO. Pak už náš oddíl měl jen samé bramborové medajle :-) – Alena Bajerová v kategorii FA, Jiří Krutta v MB, Gabriela Horčicová v FY a Tomáš Majstryszin v M-16.

Na seminářích se toho člověk hodně naučí. Podle toho jak je šikovný a jak se rychle učí se pozná, zda může dostat vyšší pás. U nás máme taky hodně šikovných žáků. Jedními z nich jsou Martina Benková a Lukáš Schnabl, kteří si za svou píli odvezli ze semináře vyšší technický stupeň a to 10. kyu.

A tady už jsou naše celkové výsledky:

Formy:

F1°
11.stupně: Roman Hýbl 5. místo
Lukáš Schnabl 11. místo
David Kochwasser 14. místo
Martina Benková 17. místo
Jan Chládek 20. místo
Martin Kochwasser 22. místo
10.stupně: Tomáš Majstryszin 6. místo
Gabriela Horčicová 14. místo
Martin Do Quoc 24. místo
Luděk Roubal 26. místo
9.stupně: Dominik Zvelebil 4. místo
F2° Ladislav Daříček (7. kyu) 6. místo
Lenka Holoušová (8. kyu) 12. místo
F4° Jiří Krutta (3. kyu) 2. místo
F5° Alena Bajerová (2. kyu) 1. místo
Set Alena Bajerová (2. kyu) 1. místo

Boje

Sparing:
M-16 Tomáš Majstryszin (10. kyu) 4. místo
FY Gabriela Horčicová (10. kyu) 4. místo
FO Lenka Holoušová (8. kyu) 2. místo

Sportovní boj:
MB Jiří Krutta (3. kyu) 4. místo
FA Alena Bajerová (2. kyu) 4. místo

zpět nahoru


Jarní škola 2007

Brno 10. - 11. 3., 17. – 18. 3., Vysoké Mýto 24. – 25.3.2007

A máme tu jaro :-) a s ním i další seminář karate MSKA. Tentokrát se konal opět v Brně a poslední víkend ve Vysokém Mýtě. Do těchto měst zavítali karatisté z celé České republiky, aby se naučili nové věci, jiné si zopakovali a další se naučili. Nad vším děním bedlivě dohlížel mistr Miroslav Zezulka, IV. Dan.

Seminář se konal 3 víkendy následující po sobě. První víkend byl věnován většinou opakování programu pro žluté pasy. Vyšší pasy se o tomto víkendu věnovaly tréninku využití karate v sebeobraně. Ne každý ale vydržel :-)

Druhý víkend se pořádala nejdůležitější část celého semináře - turnaj. Zde si mohli všichni zúčastnění vyzkoušet teorii v praxi. Jako již tradičně se začínalo formami. Ty se cvičily již v sobotu odpoledne. Nejdříve byly formy vysokých pasů a postupně se následovaly formy nižší.

A jak jsme dopadli v této části turnaje?

Formu Quinta vyhrála Alena Bajerová (2. kyu). Další zlatou příčku vyhrál Jiří Krutta (3. kyu) ve formě Quartě. Ve formě Sekundě jsme získali hned 2 krásná místa. První z nich vybojoval Ladislav Daříček (7. kyu), který skončil na 6. místě a o 2 místa za ním se umístila Lenka Holoušová (8. kyu). Ve formě Primě jsme měli hned několik horkých želízek. Do finále v této formě postoupili hned 4 závodníci za zábřežského oddílu. Byli jimi Dominik Zvelebil (9. kyu) , který skončil na 4. místě. Za ním pak skončili Jaroslav Fričer (10. kyu) na 6. místě, Roman Hýbl (11. kyu) na 7. místě a Martin Rašner (11. kyu) na 8. místě.

V neděli ráno začali boje. I zde jsme získali několik umístění. V kategorii FA vybojovala Alena Bajerová bronzovou pozici. Lenka Holoušová v kategorii FO vybojovala taktéž 3. místo. Zábřežský oddíl mohl získat i další medajli. Velkou nadějí byl Jiří Krutta, který bohužel hned v prvním zápase utrpěl vážně zranění, které mu již nedovolilo v závodě pokračovat.¨

Co se týká páskování zažil zábřežský oddíl jeden z nejúspěšnějších seminářů. Z celkového počtu 13 účastníků jich vyšší technický stupeň získalo 8. Desáté kyu obdrželi Roman Hýbl, Martin Rašner, Martin Chládek a Jan Chládek. Deváté kyu získali Gabriela Horčicová a Jaroslav Fričer. Sedmý stupeň obdržela Lenka Holoušová a šestý stupeň získal Ladislav Daříček.

A tady je stručný přehled našich výsledků:

F1°
11.stupně: Roman Hýbl 1. místo
Jan Chládek 8. místo
Martin Rašner 3. místo
Jan Chládek 8. místo
10.stupně: Jaroslav Fričer 2. místo
Gabriela Horčicová 7. místo
Luděk Roubal 17. místo
9.stupně: Dominik Zvelebil 2. místo
Finále: Dominik Zvelebil 4. místo
Jaroslav Fričer 6. místo
Roman Hýbl 7. místo
Martin Rašner 8. místo
F2° Ladislav Daříček (7. kyu) 6. místo
Lenka Holoušová (8. kyu) 8. místo
F4° Jiří Krutta (3. kyu) 1. místo
F5° Alena Bajerová (2. kyu) 1. místo

Boje

Sparing:
FO Lenka Holoušová (8. kyu) 3. místo

Sportovní boj:
FA Alena Bajerová (2. kyu) 3. místo

zpět nahoru


Úvodní škola 2007

19. – 20. 5. 2007 Chotěboř

V Chotěboři se o víkendu 21. a 22. května konal úvodní seminář pro všechny nové členy MSKA karate – Úvodní škola. Sjeli se sem všichni nováčci z cele České republiky, aby se pod vedením mistra Miroslava Zezulky, IV. Dan a jeho asistentů, naučili veškerým potřebným základům bojového umění.Na základě toho, jak zvládli pojmout tak velké množství důležitých informací, jim byli uděleny vyšší technické stupně. Svou šanci získat vyšší pás z našeho oddílu využil Jan Kubíček, který obdržel 11. kyu.

Oporou při náročném dvoudenním tréninku mu byli starší členové oddílu Ladislav a Gabriela Daříčkovi, Kateřina Urbánková a Luděk Roubal.

zpět nahoru


Letní škola 2007

30. 6. - 7. 7. 2007 Letovice

Uběhl další školní rok a jsou tu opět prázdniny a s ním i mezinárodní seminář karate Letní škola. Jako tradičně se konala v Letovicích. Zúčastnilo se jej na 150 karatistů z celé České republiky a dále zde byli hosté ze Slovinska a Německa. Pod vedením mistra Prof. Dr. Rudolfa Jakhela, IX. Dan měli možnost získat nové cenné informace, které mohou využít ve sportovním boji i mimo něj.

Součástí semináře byl i turnaj, kde si mohli karatisté vyzkoušet nabité vědomosti v praxi a to hned dvakrát. První část turnaje se konala ve středu, která byla ve znamení forem. Zde si karatisté mohli poměřit své síly v technice. V této části turnaje jsme zaznamenali jako oddíl úspěch. Vedoucí zábřežské výpravy, Alena Bajerová (2. kyu), vyhrála jak formu Quintu, tak formu Set. Také mladší členové výpravy se nenechali zahanbit. Dominik Zvelebil (9. kyu) vyhrál formu Primu mezi 9. stupni a zajistil si tak postup do finále, kde celkově skončil na 4. místě. Také Lukáš Schnabl (10. kyu) bojoval jak lev, leč na postup do finále to nestačilo. Skončil na 12. místě mezi 10. stupni.

Tento den se však nesoutěžilo jenom ve formách, ale už proběhla také první část bojů, konkrétně sparing. Zde závodili také oba závodníci ze Zábřeha. Dominiku Zvelebilovi, ač téměř nejmenšímu závodníkovi se v kategorii pod 16 let podařilo zvítězit nad téměř o 2 hlavy větším soupeři. Bohužel v dalším kole byl již poražen a tak nepostoupil do bojů o medajlové pozice. Ve stejné kategorii se Lukáši Schnablovi, který bojoval svůj vůbec první zápas v životě, podařil jedinečný kousek, na který jen tak nezapomene. V zápalu boje šel hned svůj první útok na soupeřovu hlavu tak naplno, že musel být diskvalifikovat.

V sobotu, kdy se konala další část turnaje, probíhal pouze sportovní boj. Aleně Bajerové se nepodařilo vlivem únavy dobojovat do finále v kategorii FA, přesto nakonec skončila na 4. místě.

Tento seminář je jedinečný tím, že jako na jediném semináři v roce zde mohou dostat vyšší pás všichni (krom kandidátů na mistrovský pás). Z rukou mistra Prof. Dr. Rudolfa Jakhela, IX. Dan obdržel vyšší technický stupeň Lukáš Schnabl, který je tak již držitelem 9. kyu a Alena Bajerová obdržela 1. kyu a stala se tak kandidátem na mistrovský stupeň.

A zde ještě jednou naše výsledky z turnaje:

Formy:

F1° Dominik Zvelebil (9. kyu) 4. místo celkově (1. místo v 9. kyu)
Lukáš Schnabl (10. kyu) 12. místo
F5° Alena Bajerová (2. kyu) 1. místo
F6° Alena Bajerová (2. kyu) 1. místo

Boje:

FA Alena Bajerová (2. kyu) 4. místo

Celá naše výprava

zpět nahoru


Seminář Adrie 2007 – ostrov Mali Lošinj (Chorvatsko)

22. 9. – 29. 9. 2007

V závěru měsíce září se do chorvatského přímořského městečka Mali Lošinj sjeli karatisté z Evropy, aby se zúčastnili mezinárodního semináře. Nechyběla zde ani početná výprava z České republiky.

Pod vedením Prof. Dr. Rudolfa Jakhela, IX. Dan, se všichni účastníci celý týden učili novým bojovým technikám a připravovali se tak na závěrečný turnaj. Každý den probíhaly tři tréninky. Ranní trénink začínal během a pokračoval na venkovním hřišti. Byl zaměřen na koordinaci a kondici. Dopolední trénink se karatisté učili zacházet se zbraněmi. Letošní seminář byl zaměřen na boj s tyčí. A poslední odpolední trénink byl zaměřen na nácvik bojových situací a speciálních technik pro sportovní boj.

Kromě těchto tréninků byl ještě jeden speciální trénink zaměřen na přerážení kamenů.

V závěru semináře se konal turnaje. Již ve čtvrtek odpoledně začal soutěží ve formách. Zde se dařilo velmi dobře oběma zábřežským účastníkům. Alena Bajerová (1. kyu) se ve formě Set umístila na stříbrné pozici a Rostislav Buříval (2. kyu) v téže formě obsadil 5. místo.

zpět nahoru


Podzimní škola 2007

13. – 14. 10., 20. – 21. 10. Šumperk

Podzimní škola se letos konala v šumperku. První víkend se konala na tělocvičně VI. ZŠ na Šumavské ulici. Zde probíhali současně programy A a 8 a 10 a 7. Druhý víkend se konal v tělocvičně III. ZŠ na ulici 8. května. Probíhal zde program 9 a druhý den se pokračovalo turnajem.

První část turnaje, formy, začali již 20. řijna, v sobotu odpoledne. Zde se našemu týmu podařily obsadit hned 2 první místa. Alena Bajerová (1. kyu) vyhrála formu Quintu a Roman Hýbl (10. kyu) vyhrál formu Primu. Rostislav Buříval (2. kyu) ve formě Quintě obsadil 6. místo. Kateřině Urbánkové (10. kyu) se nepodařilo postoupit ze své skupiny ve formě Primě, kde skončila na 19. místě.

Druhou částí turnaje byli boje. V těch se závodilo v něděli. Rostislav Buříval skončil ve své skupině na 3. místě, přesto však nepostoupil do finale v kategorii MA. Aleně Bajerové se v kategorii FA podařilo dostat až do finále, kde vybojovala broznovou pozici.

Formy:

Prima Roman Hýbl (10. kyu) 1. místo
Kateřina Urbánková (10. kyu) 19. místo ve své skupině
Quinta Alena Bajerová (1. kyu) 1. místo
Rostislav Buříval (2. kyu) 6. místo

Boje:

FA Alena Bajerová (1. kyu) 3. místo

zpět nahoru


Mistrovství ČR MSKA 2007

Chotěboř (10. – 11. 11. 2007)


Druhý listopadový víkend se v Chotěboři konal již druhý ročník Mistrovství ČR MSKA.

Soutěžilo se v mnoha kategoriích. Jako tradičně to byly formy (prima – quinta) a dále sparing pro žluté a oranžové pasy a sportovní boj pro zelené a vyšší pasy. Formy a sparingové boje se odbojovaly již v sobotu a kategorie sportovních bojů se konaly v neděli.

Toto mistrovství bylo výjimečné tím, že se jej účastnili také závodníci ze Slovinska a Německa.

Soutěžilo se nejen o krásné diplomy, ale od zeleného pasu výše se, jak ve formách tak v bojích, udělovaly za první tři místa nádherné poháry.

Formy se z našeho oddílu nejlépe zacvičil Roman Hýbl (10. kyu), který vyhrál formu Primu. Alena Bajerová (1. kyu) ve formě Quintě skončila na 5. místě. V téže formě Rostislav Buříval (2. kyu) skončil o dvě místa za ní a obsadil tak krásné 7. místo.

Nedílnou součástí Moravia Cupu bylo také vyhlášení nejlepších bojovníků za celý rok, tzv. Top Ten. Ani v tomto naši bojovníci nezklamali. Alena Bajerová si odnesla celkové 1. místo za formy, 9. místo za boje a v absolutním pořadí se umístila na 2. místě. Jiří Krutta (3. kyu) ve formách obsadil 7. místo. Oddíl Zábřeh se díky svým úspěchům umístil v celkovém pořadí na 4. místě.

A tady ještě jednou naše úspěchy:

Formy:

F°1 (Prima) Roman Hýbl (10. kyu) 1. místo
F°5 (Quinta) Alena Bajerová (1. kyu) 5. místo
Rostislav Buříval (2. kyu) 7. místo

zpět nahoru


Úvodní škola 2007

17. – 18. 11. 2007 Praha

V Praze se o víkendu 17. – 18. listopadu konal úvodní seminář pro všechny nové členy MSKA karate – tzv. Úvodní škola. Přijeli sem všichni nováčci z celé České republiky, aby se pod vedením mistra Miroslava Zezulky, IV. Dan a mistra Pavla Sokola, II. Dan a jejich asistentů, naučili veškerým potřebným základům bojového umění. Naučili se nejen první údery a kopy, ale také, co je to karate, jak vzniklo a také, co je jeho smyslem. Na základě toho, jak zvládli pojmout tak velké množství důležitých informací, jim byli uděleny vyšší technické stupně.

První žlutý pás (nebo-li 10. kyu) obdrželi: Michal Průša a Aleš Krauz.

Svým výkonem tak navázali na úspěšnou tradici zábřežského oddílu. Oporou při náročném dvoudenním tréninku jim byli starší členové oddílu Roman Hýbl (10. kyu), David a Martin Kochwasserovi (oba 11. kyu) a také jejich trenérka Alena Bajerová (1. kyu).

zpět nahoru


© 2009-2014 • Alena Bajerová• Všechna práva vyhrazena