TRÉNINK

KDE A KDY?

  • Tělocvična ZŚ a DDM Krasohled Zábřeh, Severovýchod 484/26, Zábřeh ... >>mapa<<

TRÉNINK KDY VEDOUCÍ
Základy bojových sportů 1:
děti 6 - 8 let
Úterý 15:30 - 17:00 Mgr. Alena Bajerová
Základy bojových sportů 2:
děti 11 - 12 let
Pondělí 15:30 - 17:00 Ing. Milan Gebr
Základy bojových sportů 3:
děti 9 - 10 let
Úterý 15:30 - 17:00 Ing. Milan Gebr
Moderní sportovní karate:
děti od 12 let, mládež a dospělí
Úterý 17:00 - 19:00
Čtvrtek 17:00 - 19:00
Mgr. Alena Bajerová
Sebeobrana
od 13 let + dospělí
Pondělí 17:00 - 18:30 Ing. MIlan Gebr

Začínáme v týdnu od 20.9.2021.

CO S SEBOU?

Tréninky jsou rozděleny do skupin na začátečníky, mírně pokročilé a pokročilé. Začátečníci si donesou volné pohodlné sportovní oblečení (tepláky, tričko, cvičí se naboso), popř. již kimono, a pití (v plastové láhvi).

JAK TRÉNUJEME?

Všechny tréninky jsou sestaveny do programů, které jsou natolik systematizovány, že tréninky jsou obsahově rovnocenné bez ohledu na to, kdo trénink vede.

Každá daná část učební náplně je završena seminářem, na němž adepti pod vedením nejvyššího pásu v regionu procvičí danou část s detailním vysvětlením, postupnou vazbou a korekturami jako součást zkoušky na vyšší pás.

Od daných stupňů výcviku přibývá jako součást zkoušky: forma (cvičení sestav), sparing (lehčí forma boje), plný sportovní boj, přerážecí techniky a další.

S postupným vývojem, mimo těchto bojových dovedností, se naši členové učí vystupovat a komunikovat s jedinci i kolektivem, vysvětlovat a učit jiné, získávají zkušenosti s organizací akcí, s vedením kolektivu apod. Jsou zapojování do systému školení trenérů, systému školení soudců (rozhodčích) a dalších vzdělávacích oblastí, což jim pomáhá pro jejich vlastní rychlejší rozvoj.

Jedno na druhé navazuje tak, aby na konci této cesty stál nejen skutečně výborný a všestranný bojovník, ale také harmonická, vyrovnaná osobnost. Cílem bojových umění není někomu ublížit, nýbrž to, aby nikdo neublížil nám. Ne tedy poškození, nýbrž ochrana zdraví a života.

DIREKTNÍ METODA TRÉNINKU

...je nová, vědecky ověřená a praxí potvrzená metoda, vycházející z přirozeného pohybového schématu, jenž používají všichni špičkoví bojovníci. Jejím autorem je expert bojových umění Prof. Dr. Rudolf Jakhel, VIII. Dan (mistrovský stupeň), který je mimo jiné zakladatelem mnoha odborných a vědeckých institucí v oblasti bojových umění a sportů na celém světě. Tato metoda je chráněna mezinárodními autorskými právy právě pro její vysokou účinnost, která je tou nejlepší formou přípravy pro sebeobranu. Metoda je systematizována podle soudobých didaktických principů, logická a názorná bez složitých orientálních názvů a proto snadno pochopitelná a dostupná každému. Je s konečnou platností zbavena své dálnovýchodní exotiky, je zbavena mystiky a racionálně navazuje na evropský způsob myšlení a učení, které jsou nám vlastní a činí tedy proces výuky mnohem rychlejším a účinnějším. Tato metoda je sestavena tak, aby energie a čas byly co nejsmyslněji vynaloženy v závislosti na tělesně- technickém a duševně- intelektuálním rozvoji každého člena.